STMicroelectronics vacancy search engine

Digital / Analog Design – student

Vacancy details

General information

Reference

2023-30770

Job level

080 - Technical Non-Exempt

Position description

Posting title

Regular/Temporary

Temporary

Job description

STMicroelectronics v Praze nabízí studentům elektroniky atraktivní možnost práce ve vývojovém týmu. Staňte se součástí týmu, který se zabývá vývojem a návrhem napájecích integrovaných obvodů (ASIC) pro SSD disky.

Tento tým je zaměřen na návrh celého čipu, který se skládá z několika spínaných nebo lineárních regulátorů, spínačů, příp. elektronické pojistky, (SMPS, LDO, eFUSE, ... ), teplotního sensoru, napěťové reference, a kontrolní digitální části ovládané spravidla pomoci I2C/SPI komunikačního rozhraní.

Setkáte se s obvody, které se budou používat v příštích generacích solid-state disků a budete se podílet na jejich vývoji v moderních technologiích.

Náplň práce:

  • obeznámit se z celým procesem návrhu integrovaného obvodu, a používanými vývojovými nástroji
  • podílet se na vývoji nových analogových nebo digitálních obvodových řešení pro spínané nebo lineární regulátory
  • provádět simulace a verifikaci těchto bloků
  • provádět optimalizaci daného řešení, zejména z pohledu důležitých parametrů např. spotřeby a velikosti
  • podílet se návrhu způsobu testování
  • spolupracovat na testování obvodů spolu s aplikačními inženýry

Profile

  • student v oboru elektro
  • základy elektroniky a teorie obvodů,
  • základy něktéreho HDL jazyka (VHDL, Verilog) v případě zájmu o digitální návrh
  • základní znalost angličtiny

Výhodou je:

  • zkušenost s vývojovými nástroji od Synopsys, Cadence, Mentor
  • zkušenost s programovacím prostředím MATLAB, MATHEMATICA ...

Nabízíme:

  • možnost pracovat na velmi zajímavých a kreativních úkolech
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy a zázemí nadnárodní společnosti
  • možnost dále se zdokonalovat v technické oblasti
  • flexibilní pracovní doba (cca 2 dny v týdnu celkem)

Pro více informací a v případě zájmu kontaktujte Janu Fischerovou na jana.fischerova@st.com.

Position location

Job location

Europe, Czech Republic, Prague

Candidate criteria

Education level required

5 - Master degree

Experience level required

Less than 2 years

Languages

English (2- Business fluent)

Requester

Desired start date

01/01/2024